Nowy numer 23/2023 Archiwum

Rewa i Łebcz mają nowych proboszczów

W środę 22 marca abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański, mianował nowych proboszczów parafii pw. św. Rocha w Rewie i św. Marcina z Tours w Łebczu.

Po nagłej śmierci ks. Michała Oksiuty, proboszcza parafii pw. św. Rocha w Rewie, wspólnotą administrował ks. Rafał Dettlaff, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie. Urząd proboszcza parafii w Rewie abp Wojda powierzył ks. Wojciechowi Tychnowskiemu, dotychczasowemu wikariuszowi parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie.

Ks. Wojciech Tychnowski został proboszczem parafii pw. św. Rocha w Rewie.   Ks. Wojciech Tychnowski został proboszczem parafii pw. św. Rocha w Rewie.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

W związku z przejściem na emeryturę ks. Kazimierza Białka, proboszcza parafii pw. św. Marcina z Tours w Łebczu, metropolita gdański powołał na urząd proboszcza ks. Andrzeja Wiejaka, dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bojanie. Ks. Kazimierz Białk będzie rezydentem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie.

Wręczając nominacje, arcybiskup dziękował księżom za dotychczasową posługę i życzył wielu Bożych łask w nowych wyzwaniach duszpasterskich.

Zmiany wchodzą w życie w Niedzielę Palmową - 2 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast