Nowy numer 23/2023 Archiwum

Gdyńska Droga Krzyżowa - zaproszenie

W piątek 31 marca pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego, odbędzie się Gdyńska Droga Krzyżowa. Jej trasa wiedzie z bazyliki Morskiej na Kamienną Górę. W trakcie nabożeństwa rozważane będą fragmenty nauczania św. Jana Pawła II.

Gdyńska Droga Krzyżowa ma już wieloletnią tradycję. Wierni przejdą z bazyliki Morskiej, ul. Świętojańską, al. Marszałka Piłsudskiego, ul. Legionów, ul. Siemiradzkiego, ul. Mickiewicza i Asnyka - aż do krzyża na Kamiennej Górze.

- Poprzez wspólne rozważanie tajemnicy męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa, chcemy podziękować Bogu za łaskę odkupienia, a jednocześnie przeprosić za to wszystko, co nas od Niego oddala. Udział w tym nabożeństwie będzie też formą publicznego wyznania naszej wiary - mówi ks. inf. Edmund Skalski, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Gdyni.

Krzyż między poszczególnymi stacjami będzie niesiony przez różne stany, grupy zawodowe i społeczne, dzieci i młodzież. Drodze Krzyżowej towarzyszyć będzie kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

- Serdecznie zapraszam do udziału w Gdyńskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 31 marca. Rozpoczniemy ją o godz. 18.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy gdyńskiej bazylice Morskiej. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym - zachęca ks. Skalski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast