Nowy numer 23/2023 Archiwum

Potrzebujemy się nawzajem - wielkoczwartkowa akcja

Inicjatywa "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę" to zachęta do podjęcia 30-dniowej modlitwy za biskupów i księży z naszej archidiecezji.

Anna rozpoczęła modlitwę za księży po swoim nawróceniu. - Pamiętam doskonale dzień, w którym po wielu latach życia w niełasce nastąpił zwrot na mojej drodze życiowej. Pierwsze pragnienie, które poczułam w sercu, to chęć pojednania się z Bogiem - czas na sakrament pokuty. W jednej chwili straciłam wszystko, co miałam. Wszyscy mnie opuścili, nie było nikogo, kto byłby w stanie mi pomóc. Totalna ziemska ruina. I tak na mojej pustej, pełnej zgliszcz drodze Jezus, który mnie nie opuścił, postawił pewnego kapłana, który podał mi rękę. Okazał cierpliwość, mądrość, wiarę, nadzieję, miłość - wszystko to w Duchu Bożym - wspomina.

Później Bóg stawiał na jej drodze kolejnych kapłanów. - Poznałam ludzi oddanych swojej posłudze, żyjących nie dla siebie, ale na chwałę Pana. Dziś, poprzez swoją modlitwę i pełne uczestnictwo we Mszy św., mogę dać im coś od siebie. Dziękuję Jezusowi za dar miłości Bożej, jaką zostałam obdarzona przez kapłanów - zaznacza Anna.

Jak mówi ks. Jan Uchwat, ojciec duchowny w Gdańskim Seminarium Duchownym, wzajemne wspieranie się, wymiana dóbr duchowych to piękne bogactwo Kościoła. - Potrzebujemy się nawzajem. Wierni potrzebują kapłanów, a kapłani potrzebują wiernych. Jest to wyraz miłości braterskiej i jedności Kościoła - podkreśla.

W Wielki Czwartek, jak co roku, rozpocznie się akcja "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę", organizowana przez portal kaplani.pl. - Inicjatywa jest zaproszeniem do modlitwy za księży. Parafie, grupy duszpasterskie, wspólnoty, które wyrażą chęć uczestnictwa, otrzymają zgłoszoną liczbę intencji w postaci wizytówek. Na każdej z nich są wypisane imię i rok święceń jednego kapłana - wyjaśnia ks. Uchwat, koordynator akcji.

Tegoroczna intencja brzmi: "Aby kapłani byli świadkami wiary". - Ksiądz to uczeń Jezusa Chrystusa, który w Kościele doświadcza ogromnych darów i cudów. Zawsze potrzebujemy świadków wiary - mówi ks. Jan.

Zgłoszenia (z zadeklarowaną liczbą wizytówek) odbywają się poprzez stronę internetową www.kaplani.pl lub do ks. Jana Uchwata - Gdańskie Seminarium Duchowne. Mail: juchwat@wp.pl, tel.: 508 409 192.

Inicjatywa odbywa się pod patronatem abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast