Nowy numer 23/2023 Archiwum

Marsz wdzięczności za św. Jana Pawła II - zaproszenie

Abp Tadeusz Wojda zaprasza wszystkich diecezjan do uczestnictwa w marszu wdzięczności za św. Jana Pawła II. - Dajmy w ten sposób nasze osobiste świadectwo wdzięczności za jego pontyfikat i za jego dwukrotną obecność w naszej archidiecezji - zachęca metropolita gdański.

Marsz wdzięczności to odpowiedź na pojawiające się w ostatnim czasie ataki medialne na osobę i świętość Jana Pawła II. "Jest to bezpodstawna próba obalenia jego autorytetu przez niszczenie świętości. Dyskredytując osobę papieża pozbawia się zwłaszcza młode pokolenie ważnego punktu odniesienia w sprawach wiary i obyczajów" - zaznaczył w komunikacie do diecezjan abp Wojda.

Wydarzenie odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia. Rozpocznie się o godz. 15 w bazylice Mariackiej w Gdańsku koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Starego Miasta z papieskimi relikwiami pod pomnik Trzech Krzyży na plac Solidarności.

"Zachęcam wszystkich diecezjan do uczestnictwa w marszu. Dajmy w ten sposób nasze osobiste świadectwo wdzięczności za jego pontyfikat i za jego dwukrotną obecność w naszej archidiecezji" - zaprasza abp Wojda.

Zaproszenie abp. Tadeusza Wojdy na Marsz wdzięczności za życie św. Jana Pawła II
Archidiecezja Gdańska

Marsz będzie miał spokojny charakter. Modlitwie będą towarzyszyć papieskie słowa z pielgrzymek do Polski. Nie zabraknie również muzyki ukazującej radość życia. Na zakończenie wydarzenia planowane jest uwielbienie Boga i modlitwa dziękczynna za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II, zwłaszcza za przesłanie skierowane do mieszkańców Gdańska i całego Pomorza.

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Gdańskiej, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, sanktuarium św. Jana Pawła II w Gdańsku-Zaspie i duszpasterstwo parafialne bazyliki Mariackiej. Znakiem wdzięczności mają być również biało-żółte elementy stroju każdego z uczestników.

2 kwietnia br. przypada 18. rocznica odejścia do domu Ojca papieża Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast