Zaproszenie na I Bieg Maryjny w Gdańsku

W sobotę 13 maja wystartuje I Bieg Maryjny w gdańskiej Oliwie. Organizatorzy chcą wysiłkiem fizycznym i modlitwą uczcić Matkę Bożą, a także pokonać wymagającą trasę w intencji pokoju i pojednania.

Pomysł na wydarzenie rekreacyjne, które łączy w sobie także element duchowy i sportowej rywalizacji, rodził się od dłuższego czasu w grupie osób związanych m. in. z Fundacją Aniołów Miłosierdzia. – Każdy z nas ma w swoim życiu jakiś moment, wydarzenie, które go przemienia. Dla mnie taka sytuacja jest związana z Maryją, która sprawiła, że wiele się u mnie zmieniło. Z grupą znajomych, innych osób zaangażowanych w kult maryjny szukaliśmy sposobu na Jej uczczenie jako Królowej Polski. Dziś czasy są trudne. Wiele osób nie chce się w widoczny sposób angażować w wiarę. Wpadliśmy na pomysł, że impreza biegowa, w której głównym elementem jest aktywność fizyczna, może być dobrą okazją, by przyciągnąć zarówno ludzi zaangażowanych religijnie, jak i osoby niewierzące – mówi pani Agnieszka.

Impreza rozpocznie się Mszą św. o godz. 8 w archikatedrze oliwskiej. Następnie będzie miała dwie sportowe odsłony – bieg i nordic walking. Najdłuższa z tras biegowych liczy 10 km.Uczestnicy spotkają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Start i meta zlokalizowane będą na skraju lasu przy ul. Jeleniej, na terenie za dworkiem Ludolphine.

Jak wziąć udział w biegu? Można zapisać się tylko przez internet na www.biegmaryjny.pl. Należy wypełnić formularz zgłoszenia oraz wpłacić opłatę startową. Przeznaczona jest ona na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz na cele charytatywne.

Organizatorami I Biegu Maryjnego są grupa młodzieży pracującej i studiującej, skupiona we wspólnocie ludzi wierzących z Gdańska, oraz Fundacja Aniołów Miłosierdzia.

Patronami imprezy są oliwskie parafie: Matki Bożej Królowej Korony Polski i archikatedralna Trójcy Świętej. Szczegółowe informacje TUTAJ

Więcej o biegu w numerze 18. "Gościa Gdańskiego" na 7 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..