Nowy numer 38/2023 Archiwum

Spotkanie z byłym rabinem - zaproszenie

Nawrócony na katolicyzm Jean-Marie Élie Setbon odwiedzi archidiecezję gdańską i wygłosi konferencje o Maryi i św. Pawle. W środę 10 maja spotkanie w Gdańsku, dzień później w sopockiej parafii św. Andrzeja Boboli.

Jean-Marie Élie Setbon to nawrócony ultraortodoksyjny Żyd i rabin, który urodził się w 1964 r. w Paryżu. Jest wdowcem i ojcem 8 dzieci. 14 września 2008 r. został ochrzczony w Kościele katolickim.

Jest autorem książki pt. "Od jarmułki do krzyża", w której odsłania swoją historię nawrócenia. Pisze w niej m.in.: "Mój drogi towarzysz podróży – św. Paweł – został nawrócony przez Chrystusa w ciągu trzech dni, kiedy zdążał do Damaszku. Nade mną Jezus musiał intensywnie pracować przez ponad trzydzieści lat. On mnie do siebie przyciągał od czasów chłopięcych, choć będąc w rodzinie niepraktykującej, nic o Bogu ani o religii nie wiedziałem".

10 maja o 18.30 w auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie były rabin opowie o swoim nawróceniu, a także wygłosi wykład: "Żydowskie spojrzenie na listy św. Pawła i Nowy Testament".

Natomiast 11 maja o 19.00 Jean-Marie będzie gościł w Sopocie w parafii św. Andrzeja Boboli, gdzie podejmie temat: "Tajemnica Maryi i jej znaczenie. Komunia życia z Matką Bożą".

Organizatorami spotkań są Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej i parafia św. Andrzeja Boboli w Sopocie.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast