Muzyka Duszy - zaproszenie

Od 8 do 11 czerwca potrwają warsztaty muzyki liturgicznej u gdańskich ojców dominikanów i w kościele pw. św. Jana. Zapisy w toku.

Warsztaty śpiewu liturgicznego "Muzyka Duszy" odbywają się nieprzerwanie od 2016 r. w długi weekend po uroczystości Bożego Ciała. Co roku gromadzą ponad 100 uczestników z całego kraju. Przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży pragnących rozwijać swoją technikę wokalną podczas zajęć z emisji głosu, prób sekcyjnych i śpiewu wielogłosowego. Repertuar obejmuje sakralną muzykę a cappella i wokalno-instrumentalną różnych epok z dbałością o wysoki poziom artystyczny, organizacyjny, aspekt duchowy oraz sprzyjającą pracy życzliwą atmosferę.

W programie są zajęcia warsztatowe ze śpiewu wielogłosowego, które poprowadzą: s. Karen Trafankowska CFSN, Wiktoria Pagieła, Dawid Kusz OP, Krzysztof Dudzik, Kamil Gojowy, oraz nauka śpiewu chóralnego ze Sławomirem Bronkiem. Za indywidualne lekcje z emisji głosu odpowiedzialni są Julianna Danielewicz i Rafał Grozdew. Nie zabraknie również części duszpasterskiej. Opiekunem duchowym będzie Tomasz Samulnik OP. Uczestnicy będą mieli okazję do codziennej Eucharystii, wysłuchania interesujących konferencji oraz spowiedzi i rozmów indywidualnych z kapłanem.

- "Muzyka Duszy" to spotkanie ze sztuką, z innym człowiekiem, ze swoimi ograniczeniami, z Bogiem obecnym pośród nas. Wzajemne wspieranie się w czasie nauki kolejnych utworów pozwala uczestnikom rozwijać i odkrywać talenty. Śpiew w harmonii z innymi przynosi niepowtarzalne przeżycia estetyczne i duchowe oraz pozwala poznać siłę wspólnoty. Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkie osoby otwarte na takie doświadczenia - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty na www.muzykaliturgiczna.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..