Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie - zaproszenie

Wejherowski klasztor franciszkanów zaprasza na tradycyjne ”duże” odpusty kalwaryjskie. Pierwszy z nich, Wniebowstąpienia Pańskiego, odbędzie się w najbliższy weekend 19-21 maja.

Tradycja pielgrzymowania do Wejherowa na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego liczy setki lat. Najstarsza jest pielgrzymka oliwska, która w tym roku wyruszy sprzed archikatedry oliwskiej po raz 355. Kalwaryjskie świętowanie rozpocznie się w piątek 19 maja po południu, gdy przybędą pielgrzymki z Kaszub – o godz. 16 z Kościerzyny (kaplica Bożego Grobu) i o godz. 17.45 z Żukowa, Przodkowa, Grzybna i okolic (kaplica Pałac Piłata). O godz. 19 Msza św. przed Cudownym Obrazem.

W sobotę 20 maja od rana witane będą kolejne grupy pątników m.in. z Oliwy, Chełmu, Gdyni, Szemudu, Kielna, Bojana, Lini, Strzepcza, Strzebielina, Sychowa. O godz. 14 rozpoczną się centralne obchody kalwaryjskie z kazaniami w kościele klasztornym św. Anny. O godz. 17.45 na Kalwarii, w kościele Trzech Krzyży, Msza św. pod przewodnictwem o. prowincjała Leonarda Bieleckiego OFM.

W niedzielę 21 maja o godz. 8.30 rozpocznie się formowanie procesji i powitanie kolejnych pielgrzymów z Kaszub. Procesja na Kalwarię z Najświętszym Sakramentem ruszy o godz. 9. Tam, w kościele Trzech Krzyży, o godz. 10 zostanie odprawiona suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Józefa Szamockiego, biskupa pomocniczego diecezji toruńskiej.

Po liturgii odbędzie się pożegnanie pielgrzymów z Kaszub, wychodzących w drogę powrotną. O godz. 13.30 przy Pałacu Piłata nastąpi pożegnanie pielgrzymki z Oliwy.

Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie - zaproszenie   Program tegorocznego odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego w Wejherowie. Archiwum prywatne
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..