GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Modlitwa i wypoczynek

Ruch Światło–Życie Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na rekolekcje oazowe. To opcja dla dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów. Zapisy trwają.

Tegoroczne wyjazdy odbywać się będą w lipcu i sierpniu, m.in. do Strzebielina, Żukowa, Parchowa, Sychowa i Niestępowa. Co ważne, zaproszeni są także młodzi, którzy nie formują się jeszcze w żadnej wspólnocie.

Rekolekcje opierają się na zgłębianiu życia Pana Jezusa. Program oparty jest na fundamencie tajemnic różańcowych. Wyjazdy trwają 15 dni, ponieważ w czasach ks. Franciszka Blachnickiego były trzy części Różańca: tajemnice radosne, bolesne i chwalebne. – Tak naprawdę przeżywamy cały rok liturgiczny. Jest czas na radość, na Boże Narodzenie, są również namiastka Wielkiego Postu i doświadczenie paschy, przejścia Jezusa do zmartwychwstania, które jest zwieńczeniem rekolekcji – mówi ks. Andrzej Lojtek, moderator diecezjalny RŚŻ ds. młodzieży.

Na oazie szczególnie można doświadczyć, jak wyjątkowa jest wspólnota i oderwać się od codzienności. – Nowe miejsce i ludzie są okazją do wejścia w „nowe buty”. To czas na modlitwę, spotkania w grupach, rozważanie słowa Bożego. Jest również szkoła śpiewu i liturgii. Oczywiście, prócz formacji, jest miejsce na zabawę i integrację. Niepowtarzalnym doświadczeniem rekolekcji oazowych jest wspólnota, z której tworzą się trwałe relacje – podkreśla kapłan.

– Może wydawać się, że 15 dni to bardzo długo. Ci, którzy mają doświadczenie formacji oazowej, mogą potwierdzić, że dni mijają szybko i później z tęsknotą czeka się na następny wyjazd i planuje rekolekcje na przyszły rok. Wyjazd jest świetną okazją na poznanie, czym jest oaza i włączenie się w nasze szeregi – zaznacza ks. Lojtek.

Zapisy i szczegółowe informacje na www.gdansk.oaza.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast