Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zaproszenie na jubileuszowe pielgrzymowanie na Kalwarię Wejherowską

Najstarsza piesza pielgrzymka z Gdańska-Oliwy do Wejherowa wyruszy już po raz 355. Potrwa od 19 do 21 maja.

Do wyruszenia na pątniczy szlak zaproszeni są: rodziny, młodzież, wierni z archidiecezji gdańskiej oraz wszystkie wspólnoty i grupy duszpasterskie, które pragną wraz z Matką Bożą Oliwską pielgrzymować na Kalwarię Wejherowską. Uczestniczyć można na trzy sposoby: pójść na całość, na jeden dzień oraz pielgrzymować duchowo.

Pielgrzymi wyruszą na szlak 19 maja, po Mszy św. o godz. 7 w archikatedrze oliwskiej. Ich droga tego dnia będzie liczyć 28 km. Zaplanowano postoje w parafiach pw. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej, Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, św. Wojciecha w Kielnie oraz św. Mikołaja w Szemudzie, gdzie istnieje możliwość przenocowania. Można również skorzystać z autokaru powrotnego do Gdańska-Oliwy, który wyjedzie ok. 18.30.

Drugiego dnia pielgrzymki uczestnicy przejdą 16 km i dotrą do archidiecezjalnego sanktuarium pasyjno-maryjnego w Wejherowie o godz. 11.30. Centralne uroczystości planowane są na niedzielę 21 maja i rozpoczną się o 9.00 uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem z kościoła ojców franciszkanów. Następnie, o 10.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa na Kalwarii Wejherowskiej.

Organizatorzy bardzo proszą, by zapisać się na wydarzenie, co ułatwi planowanie. Udział jest bezpłatny, a dla każdego pątnika przygotowany będzie pakiet pielgrzyma z okolicznościowym dyplomem. Formularz zapisu, szczegółowe informacje i plan znajdują się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama