Modlitwa i wakacyjny odpoczynek

Ruch Światło-Życie archidiecezji gdańskiej zaprasza na rekolekcje oazowe. To opcja dla dzieci, młodzieży szkolnej, a także studentów. Zapisy trwają.

Tegoroczne oazyodbywać się będą w lipcu i sierpniu, m.in. w Strzebielinie, Żukowie, Parchowie, Sychowie i Niestępowie. Co ważne, zaproszeni są także młodzi, którzy nie formują się jeszcze w żadnej wspólnocie. Rekolekcje opierają się na zgłębianiu życia Pana Jezusa. Program oparty jest na fundamencie tajemnic różańcowych. Wyjazdy trwają 15 dni, ponieważ w czasach ks. Franciszka Blachnickiego były trzy części Różańca: tajemnice radosne, bolesne i chwalebne. - Tak naprawdę przeżywamy cały rok liturgiczny. Jest czas na radość, na Boże Narodzenie, są również namiastka Wielkiego Postu i doświadczenie Paschy, przejścia Jezusa ze śmierci do zmartwychwstania, które jest zwieńczeniem rekolekcji - mówi ks. Andrzej Lojtek, moderator diecezjalny RŚŻ ds. młodzieży.

Na oazie można oderwać się od codzienności. - Nowe miejsce i ludzie są okazją do wejścia w "nowe buty". To czas na modlitwę, spotkania w grupach, rozważanie słowa Bożego. Jest również szkoła śpiewu i liturgii. Oczywiście oprócz formacji jest miejsce na zabawę i integrację. Niepowtarzalnym doświadczeniem rekolekcji oazowych jest wspólnota, tworzą się trwałe relacje - podkreśla kapłan.

- Może wydawać się, że 15 dni to bardzo długo. Ci, którzy mają doświadczenie formacji oazowej, mogą potwierdzić, że dni mijają szybko i później z tęsknotą czeka się na następny wyjazd i planuje rekolekcje na przyszły rok. Wyjazd jest świetną okazją na poznanie, czym jest oaza, i włączenie się w nasze szeregi - zaznacza ks. Lojtek.

Zapisy i szczegółowe informacje TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..