Tradycyjne pielgrzymki z całych Kaszub przybyły na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego do Kalwarii Wejherowskiej. Przed kościołem Trzech Krzyży Eucharystii przewodniczył bp Szamocki, gdynianin, biskup pomocniczy diecezji toruńskiej. Wraz z hierarchą modlili się ojcowie franciszkanie prowincji poznańskiej, kapłani diecezjalni, a także kilka tysięcy pątników, wśród nich przedstawiciele władz powiatu wejherowskiego i miasta. Byli też rycerze i damy zakonu bożogrobców.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








