Nowy numer 39/2023 Archiwum

Namioty, muzyka, Ewangelia

Udział w Festiwalu Życia w Kokotku to letnia propozycja dla ludzi młodych. W programie warsztaty, koncerty i spotkanie z Bogiem.

Wydarzenie dla młodych w śląskim Kokotku k. Lublińca jest organizowane od wielu lat przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów. Tegoroczny największy w Polsce plenerowy festiwal chrześcijański potrwa od 3 do 9 lipca. Jego hasło brzmi: „Jestem”. Festiwal Życia w Kokotku to propozycja dla młodych w wieku 16–35 lat do spędzenia tygodnia na polu namiotowym, z  czestnictwem w niemal 30 różnych warsztatach tematycznych (nie tylko o tematyce religijnej, ale np. artystycznej) i możliwością spotkań z rówieśnikami.

Przewidziano także koncerty gwiazd muzyki. W tym roku wystąpią m.in. 2 Tm 2,3, Daria czy Tribbs. Będzie również czas na aktywność fizyczną – bieg festiwalowy. To także czas na budowanie relacji z Bogiem. Uczestnicy będą mogli codziennie wziąć udział w Mszy św. i słuchać konferencji kapłanów i świeckich.

Ksiądz Piotr Wiecki, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, zaprasza do skorzystania z oferty wyjazdu, które zorganizowali młodzi. – W tym roku po raz pierwszy ruszamy na znane w całej Polsce letnie spotkanie katolickiej młodzieży. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mają planów na pierwszy lipcowy tydzień. Mamy jeszcze miejsca w naszym autobusie, który wyruszy na Śląsk – mówi kapłan.

Uczestnikami mogą być osoby w wieku od 16 do 35 lat. Formularz zgłoszeniowy (i wszelkie informacje) na stronie internetowej www.mlodziez.diecezja.gda.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast