Nowy numer 39/2023 Archiwum

Archidiecezjalne Boże Ciało w Gdańsku

8 czerwca przez gdańskie Główne Miasto przejdzie tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem. Liturgii przewodniczył będzie abp Tadeusz Wojda.

Główne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się Mszą św. o godz. 10 w bazylice Mariackiej. Po niej sformowana zostanie procesja, która przejdzie ulicami Głównego i Starego Miasta do bazyliki św. Brygidy.

Po Eucharystii, której przewodniczyć będzie abp Wojda, odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem. Będą jej towarzyszyć, jak zawsze, liczne poczty sztandarowe. O oprawę muzyczną zadbają Cappella Gedanensis oraz orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Procesja przejdzie ulicami: Piwną, Chlebnicką, Kuśnierską, Długi Targ, Długą, Tkacką, Węglarską, Pańską, Rajską i Katarzynki na plac przed bazyliką św. Brygidy.

- Wracamy na naszą tradycyjną trasę, ponieważ zakończyły się już remonty ulic w historycznym centrum. Tradycyjnie ołtarze przygotowują wspólnoty. Na przedprożu Ratusza Głównego Miasta stanie nasz parafialny ołtarz, przy ul. Piwnej wystawią go rzemieślnicy, przy swoim klasztorze - ojcowie dominikanie i przy bazylice św. Brygidy - społeczność tamtejszej parafii - mówi ks. prał. Ireneusz Bradtke, proboszcz bazyliki Mariackiej.

Kapłani ze wspólnot Głównego Miasta proszą osoby od lat zaangażowane w organizację procesji o pomoc. Natomiast wiernym mieszkającym na trasie przemarszu przypominają o przyozdobieniu drogi procesji, a także okien mieszkań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast