Nowy numer 39/2023 Archiwum

Katolicy znów wyjdą na ulicę

Sopockie uwielbienie organizowane 8 czerwca w Boże Ciało rozpocznie się o 15.30 w muszli koncertowej przy skwerze Kuracyjnym. Prócz muzyki zespołu Owca będzie można usłyszeć świadectwo Grzegorza Miecznikowskiego, świeckiego ewangelizatora, skorzystać z modlitwy wstawienniczej oraz... pobiec w wyjątkowych biegach.

Początki tradycyjnego trójmiejskiego uwielbienia sięgają 1999 r., kiedy z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II odbyła się pierwsza na Wybrzeżu ewangelizacja uliczna. Najczęściej organizowana była w Gdańsku na Długim Targu, w tym roku po raz drugi odbędzie się na skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo. Organizatorem jest działająca już ponad 25 lat Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji "Jezus Żyje".

Festyn "Katolicy na ulicy" jest imprezą ewangelizacyjną, poprzez którą SNE chce innym opowiedzieć o Jezusie, o tym, że On żyje, że działa w życiu wielu osób. - Głosimy Dobrą Nowinę poprzez nowe środki wyrazu, z nowym zapałem, co jest charakterystyczne dla nowej ewangelizacji. Ukazujemy, że katolik to człowiek szczęśliwy. Chcemy dotrzeć do tych, którzy nie poznali Chrystusa - mówi ks. Andrzej Niemcewicz, dyrektor gdańskiej SNE.

Przedsięwzięcie od lat cieszy się ogromną popularnością, wpisując się na stałe w kalendarium trójmiejskiego życia kulturalnego i niezmiennie gromadząc tysiące uczestników. - Podczas spotkań gościliśmy m.in. Arkę Noego, Mieczysława Szcześniaka, Armię, Houk, New Life’m, 2 Tm 2,3, Maleo Reggae Rockers, Deus Meus, Sala Solo, Piotra Rubika, Kanaan, RYMcerzy i innych artystów. W tym roku zagra dla nas zespół Owca, a świadectwem życia podzieli się G. Miecznikowski - zaznacza.

Hasłem tegorocznej edycji są słowa: "On cię szuka". - Ukazują one pragnienie Boga. Tym pragnieniem jest spotkanie z każdym człowiekiem. Bóg jest dobrym Ojcem, który pragnie obdarzyć miłością każde swoje dziecko. Nikogo nie wyklucza. Swój wzrok kieruje szczególnie na ludzi zranionych przez życie: biednych, pokrzywdzonych, zniewolonych, grzeszników - dodaje ks. Niemcewicz.

Wyjątkowym punktem w programie będą biegi dla dzieci i dorosłych. - Udział w nich ma być świadectwem pełnej radości wiary w Pana, który nas odkupił i wyznaczył nam nową trasę życia z ciemności do światła. Warto chwalić Boga bieganiem. To także dobry sposób na rekreację oraz rodzinne i wspólnotowe świętowanie. Okazja jest naprawdę wyjątkowa! - zachęca kapłan.

Sopockie uwielbienie rozpocznie się 8 czerwca o 15.30 w muszli koncertowej przy skwerze Kuracyjnym. Potrwa do 19.00. Prócz muzyki będzie można wsłuchać się w głoszoną Dobrą Nowinę i świadectwa nawrócenia oraz skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast