Jubileusz w monasterze sióstr betlejemitek - zaproszenie

Siostry beltejemitki zapraszają na obchody dziękczynienia za 25 lat fundacji w Grabowcu k. Szemuda. Całodniowe wydarzenie odbędzie się w sobotę 8 lipca.

Jedyny klasztor rodziny betlejemskiej w Polsce – monaster sióstr betlejemitek – znajduje się w Grabowcu na Kaszubach. Wspólnota monastyczna od Betlejem, od Wniebowzięcia Najświętszej Dziewicy Maryi i od świętego Brunona to nowa wspólnota mnisza wpisująca się w duchowość kartuską.

W sobotę 8 lipca będzie okazja odwiedzić wspólnotę mniszek w miejscu ich życia. Już od godz. 10 rozpoczną się warsztaty monastyczne prowadzone przez siostry, będzie katecheza pod freskiem Trójcy i lectio divina. Siostry przygotowały też możliwość odwiedzenia pracowni różańców i kaligrafii, a dla dzieci odbędą się warsztaty maryjne. Prócz tego odwiedzający mogą obejrzeć wystawę przedstawiającą historię 25 lat grabowieckiego monasteru. Będzie można również nabyć wyroby rzemieślnicze wytwarzane przez siostry i skorzystać z bufetu.

O godz. 13.30 jubileuszową Mszę św. w klasztornym kościele pw. św. Brunona z Kolonii odprawi bp Piotr Przyborek, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

Jubileusz w monasterze sióstr betlejemitek - zaproszenie   W monasterze w Grabowcu na gości czeka wiele atrakcji. Archiwum monasteru w Grabowcu

Siostry betlejemitki przybyły do Polski w 1998 r. Żyją w samotności i milczeniu. Zajmują się pracą rzemieślniczą, każda we własnej celi. Spotykają się na Eucharystii, adoracji i liturgii godzin. Osobna przestrzeń klasztoru w Grabowcu przeznaczona jest dla gości, którzy mogą przyjechać, by w ciszy szukać kontaktu z Bogiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..