Nowy numer 48/2023 Archiwum

Bieg Drogą Dobra po raz 4.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza do udziału w Biegu Drogą Dobra, który odbędzie się 1 października. Na start zaproszeni są wszyscy - starsi i młodsi oraz cale rodziny.

Wydarzenie, które wpisało się już mocno w kalendarz biegowych imprez Pomorza, ma charakter dobroczynny. Mottem 4. odsłony BDD jest hasło: „boomerang <3 dobro powraca”. W tym roku cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację Nataniela, podopiecznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Trąbkach Wielkich. Chłopiec urodził się w 2016 r. Rozwijał się dobrze do drugiego tygodnia życia. W drugim miesiącu rodzice otrzymali diagnozę: SMA (rdzeniowy zanik mięśni) typu pierwszego. Nataniel potrzebuje stałej rehabilitacji, wizyt lekarskich. W 2019 r. został włączony do leczenia lekiem Spinraza i co cztery miesiące podawany jest mu medykament, który zatrzymuje rozwój choroby. Chłopiec dzielnie walczy o każdy choćby najmniejszy efekt leczenia.

Ksiądz Janusz Steć, dyrektor Caritas AG, podkreśla, że wydarzenie ma wiele wymiarów. - Jest to nie tylko okazja do rywalizacji sportowej, ale też do rodzinnego spotkania. Różne dystanse umożliwiają start wszystkim, w tym najmłodszym i osobom z niepełnosprawnościami. Teren, na którym się spotkamy, to świetnie przygotowane miejsce do aktywności, zabawy dla dzieci i wypoczynku. Zaszczepiamy ducha zdrowej sportowej rywalizacji w poszanowaniu swoich odmienności, słabości i ograniczeń. Zgłosiła się już drużyna biegowa złożona z naszych podopiecznych z warsztatów terapii zajęciowej. Chcemy, by niedzielne przedpołudnie w Bąkowie było okazją do integracji wszystkich uczestników - mówi dyrektor. W programie imprezy przewidziano m.in. biegi, marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami.

Ważnym aspektem akcji jest też promocja wolontariatu i jego realizowania w ramach struktur Caritas. - Nasi wolontariusze będą organizatorami, ale też pojawią się w roli zawodników. Na starcie staną też osoby związane z Caritas Polska, co pokazuje, że impreza ma charakter krajowy - dodaje ks. Steć.

Organizatorzy przewidzieli także wydarzenia towarzyszące. W miasteczku biegowym stanie strefa gastronomiczna z kuchnią polową, ciastami, popcornem oraz watą cukrową. Będzie też strefa zabawy, czyli gry i animacje dla najmłodszych i całych rodzin. Uczestnicy mogą też skorzystać ze strefy zdrowia: tu czeka na nich pomiar cukru, ciśnienia i masaż wykonany przez fizjoterapeutę.

Na 4. Bieg Drogą Dobra można zapisać się elektronicznie - TUTAJ.


Program 4. Biegu Drogą Dobra - 1 października, Bąkowo koło Gdańska

8.00 - otwarcie biura zawodów

9.30 - bieg chłopców w wieku do 5 lat - 200 metrów

9.35 - bieg dziewczynek w wieku do 5 lat - 200 metrów

9.40 - bieg chłopców w wieku 6-9 lat - 350 metrów

9.50 - bieg dziewczynek w wieku 6-9 lat - 350 metrów

10.00 - bieg chłopców w wieku 10-12 lat - 500 metrów

10.10 - bieg dziewczynek w wieku 10-12 lat - 500 metrów

10.20 - RUN FOR FUN - bieg w kategorii OPEN - 500 metrów

10.30 - bieg chłopców w wieku 13-15 lat - 1000 metrów

10.40 - bieg dziewcząt w wieku 13-15 lat - 1000 metrów

10.50 - marsz Nordic Walking kategoria OPEN - 5 km

11.00 - bieg kategoria OPEN - 5 km

11.00 - bieg główny kategoria OPEN - 10 km

12.30 - rozpoczęcie ceremonii wręczenia nagród

13.00 - zakończenie zawodów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama