Nowy numer 49/2023 Archiwum

Zaproszenie na uroczystości ku czci MB Trąbkowskiej

W sobotę 9 września pątnicy z Gdańska wyruszą do sanktuarium w Trąbkach Wielkich. Następnego dnia odbędą się tradycyjne archidiecezjalno-samorządowe dożynki.

Do wspólnej wędrówki w sobotę 9 września zaproszeni są wszyscy chętni, a szczególnie uczestnicy Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka do Trąbek Wielkich powstała w 2010 r. z pragnienia gdańskich pątników, by wyruszać z Gdańska na rekolekcje w drodze do sanktuarium maryjnego na terenie archidiecezji. Trasa tej jednodniowej wędrówki liczy niespełna 25 km. Pielgrzymi, podobnie jak w latach ubiegłych, spotkają się w bazylice św. Brygidy w Gdańsku o godz. 6.30, by na szlak wyruszyć pół godziny później. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 15.30. Z Trąbek Wielkich będzie można wrócić autokarem. Zapisy na podróż powrotną na trasie.

Następnego dnia - w niedzielę 10 września - w Trąbkach Wielkich odbędą się tradycyjne archidiecezjalno-samorządowe dożynki. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. wraz z błogosławieństwem tegorocznych plonów, po której nastąpi przemarsz na trąbkowski stadion. W programie wręczenie pucharów wykonawcom najpiękniejszych koron żniwnych, wspólne biesiadowanie i inne atrakcje.

Pełny program uroczystości znajduje się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama