Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zmarł o. Albin Chorąży OCist.

W czwartek 7 września wieczorem odszedł do wieczności o. Albin Chorąży OCist., wieloletni proboszcz cysterskiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku-Oliwie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 12 września. Początek o godz. 13.

Ojciec Albin przez wiele lat posługiwał w naszej archidiecezji - najpierw jako wikariusz, potem administrator oraz proboszcz w parafii oo. cystersów w Oliwie. Był w tym czasie także wicedziekanem dekanatu oliwskiego i diecezjalnym duszpasterzem osób niewidomych.

Od lat zmagał się z chorobą serca, przeszedł też kilka udarów. Ze względu na stan zdrowia po 10 latach urzędowania w sierpniu tego roku ustąpił miejsca o. Filipowi Krzemieniowi OCist., który został nowym proboszczem w parafii oliwskich cystersów.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele oo. cystersów w Gdańsku-Oliwie (ul. Polanki 131) 12 września o godz. 13. Pochówek na cmentarzu oliwskim bezpośrednio po Eucharystii.

W kościele oo. cystersów w Oliwie codziennie, do dnia pogrzebu o. Albina, o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 Różaniec w intencji zmarłego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast