Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zaproszenie na Konkurs Biblijny

Przed nami 23. edycja Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Zgłoszenia do 4 grudnia.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach nauczania. Dla przedszkolaków oraz uczniów klas I–III szkół podstawowych przygotowano zmagania w formie plastycznej, natomiast młodzież - aż do szkół średnich - zmierzy się w testach z wiedzy.

W konkursie biblijnym, organizowanym przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej i Fundację "Słowo", najważniejsze jest promowanie czytania Biblii. - Chodzi o ewangelizację młodych, którzy z lektury Pisma Świętego czerpią wskazówki. To jest fundament, na którym buduje się całe życie. Celem każdego człowieka jest osiągnięcie zbawienia, a Biblia wskazuje, jak żyć, jak postępować, by ten cel osiągnąć - mówi Joanna M. Olbert, prezes DIAK AG.

- Patron konkursu kard. Hlond powiedział, że "Nowy Testament to niezastąpiona Biblia wszystkich mas, kodeks stuleci, istotny program każdego rzeczywistego odrodzenia". Świat oferuje młodym ludziom różne drogi, natomiast droga przebyta z Panem Bogiem, oparta na życiu zgodnie z treściami zawartymi w Piśmie Świętym, jest najlepszym wyborem - podkreśla.

Zmagania organizowane są od 2001 roku. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i jest bardzo ważnym - prócz konferencji, kongresów i innych projektów mających na celu upowszechnianie chrześcijańskiego dziedzictwa - elementem działalności Akcji Katolickiej. Od kilkunastu lat organizowany jest w 13 rejonach, obejmuje teren archidiecezji gdańskiej, całego województwa pomorskiego, a ostatnio rozrasta się na inne diecezje. Jest podzielony na trzy etapy - szkolny, rejonowy i wojewódzki. Laureaci najwyższego stopnia z klas IV–VIII otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. Tegoroczny temat to Księga Wyjścia. Uczniowie będą ją zgłębiać aż do maja, kiedy nastąpi finał i uroczyste rozstrzygnięcie.

- Zachęcamy wszystkich katechetów do udziału w konkursie. Trud, który podejmują, kształtując młodego człowieka, przynosi owoce. Może nie zawsze są one od razu widoczne, ale doświadczenie spotkania z Pismem Świętym jest bardzo cenne i pozwala wierze kiełkować - zaprasza J. Olbert.

Katecheci mogą zgłaszać szkoły do udziału w konkursie do 4 grudnia. Regulamin i szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast