Nowy numer 39/2023 Archiwum

Inauguracja zajęć w Szkole Biblijnej AG - zaproszenie

Trwają zapisy na nowy rok w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej. Zajęcia odbywają się w Gdańsku, Gdyni i online. Oficjalna inauguracja roku w środę 27 września Mszą św. w archikatedrze oliwskiej.

Rok akademicki rozpoczyna się na większości uczelni już w połowie września - naukę rozpoczynają studenci uczący się w trybie niestacjonarnym. Podobnie jest w gdańskiej Szkole Biblijnej. Zajęcia będą się odbywać przez dwa semestry każdego tygodnia, we wtorki w Gdyni lub w środy w Gdańsku. Jest też trzecia możliwość - można uczestniczyć w formule online.

Wykłady będą odbywać się w tym roku w cyklu 2 semestrów. Zmienia się również sama formuła zajęć w Gdyni i w Gdańsku. - Zgodnie z sugestiami słuchaczy, zmieniliśmy czas trwania wykładów. Pozwoli to na uczestnictwo w Mszy św. o godz. 18 i rozpoczęcie zajęć 45 minut później - mówi Magdalena Szczerkowska, koordynatorka Szkoły Biblijnej.

Prócz regularnych zajęć kadra i słuchacze Szkoły Biblijnej, jak co roku, zaproszą do zapoznania ze swoją działalnością szerszą publiczność. Zaplanowano już ogólnodostępne wykłady popularyzujące wiedzę o Biblii wśród wiernych archidiecezji.

- Rekrutacja trwa! Zachęcamy serdecznie do zapisywania się na zajęcia Szkoły Biblijnej AG. To kurs, dzięki któremu nasi słuchacze zupełnie inaczej patrzą na słowo Boże, poznają je, zaczną głębiej rozumieć. Zapisy należy składać poprzez formularz na naszej stronie internetowej lub telefonicznie (507 923 209) - dodaje. M. Szczerkowska

Inauguracja zajęć w środę 27 września. Tego dnia wszyscy chętni są zaproszeni na biblijne spotkanie otwarte. Wstęp wolny.

Plan wydarzenia:

  • Msza św. w archikatedrze oliwskiej - godz. 18.00
  • Konferencja pt. ”Łukaszowe przypowieści o Bożym Miłosierdziu". Prowadzenie: ks. dr Wojciech Kardyś (diec. pelplińska). Aula Jana Pawła II - godz. 19.00
  • Przerwa kawowa - godz. 19.45
  • Rozmowa z ks. Wojciechem - godz. 20.00.

    Więcej o Szkole Biblijnej AG w numerze 37. "Gościa Gdańskiego" na 17 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast