Nowy numer 49/2023 Archiwum

Koncert Harpa Dei w Baninie i Gdyni - zaproszenie

Chórzyści, muzycy, ewangelizatorzy - w sobotę i niedzielę czworo rodzeństwa będzie posługiwać śpiewem do Mszy św., a potem dadzą koncerty. Muzyków z Harpa Dei będzie można posłuchać w kościołach archidiecezji gdańskiej - Niepokalanego Poczęcia NMP w Baninie i św. Mikołaja w Gdyni.

Nie są tylko zwykłym chórem wykonującym muzykę sakralną, ale swoją działalność traktują jako misję ewangelizacyjną. "Jesteśmy rodzeństwem, siostrami i braćmi. Łączą nas nie tylko więzy krwi, ale chcemy też pokazać, że wszyscy chrześcijanie są duchowymi braćmi i siostrami" - podkreślają członkowie grupy Harpa Dei (Harfa Boża).

Zespól tworzą Mirjana, Lucia, Marie-Elisée i Nikolai Gerstnerowie, którzy urodzili się w Niemczech. Ich korzenie rodzinne sięgają Francji, Rosji i Bałkanów. Dorastali i uczyli się w Ekwadorze.

Muzycznie bliskie są im kultura Bizancjum i wschodniosłowiańska, śpiew gregoriański, tradycja benedyktyńska, jak również muzyka hiszpańska i latynoamerykańska, a nawet hebrajska. Śpiewają również po polsku. Chcą skłonić swoich odbiorców do modlitwy i prowadzenia autentycznego życia duchowego w oparciu o stare, bogate i różnorodne tradycje chrześcijańskie. Zespół występował do tej pory m.in. w Palestynie i Izraelu, Meksyku, Ekwadorze i innych krajach Ameryki Południowej, w USA, Rosji i na Litwie.

W sobotę 23 września koncert rozpocznie się o godz. 19 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Baninie. Wcześniej o godz. 18 zespół zaśpiewa na Mszy św.

Natomiast w niedzielę 24 września w kościele św. Mikołaja w Gdyni artyści posługiwać będą muzycznie podczas Eucharystii o godz. 18.30, a następnie dadzą koncert muzyki sakralnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama