Nowy numer 49/2023 Archiwum

Liturgia w Piaśnicy - zaproszenie

Główne uroczystości religijne ku czci ofiar zbrodni pomorskiej odbędą się w niedzielę 1 października w Piaśnicy. Eucharystii będzie przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.

Tradycyjnie Eucharystia w intencji osób pomordowanych zostanie odprawiona w piaśnickim sanktuarium Błogosławionej Męczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy w niedzielę 1 października. Uroczystości rozpoczną się o godz.10.00. Na początku bp Wiesław Szlachetka wraz z kapłanami nawiedzi groby nr 1 i 2 oraz mogiły poległych księży, następnie mogiłę - "kaplicę" bł. s. Alicji Kotowskiej. 

Następnie, pół godziny później, przy głównej kaplicy bł. s. Alicji Kotowskiej i Męczenników młodzież ze szkoły podstawowej w Bolszewie wykona "Nabożeństwo Oczekiwania".

Mszę św. o 11.00 poprzedzi ceremoniał wojskowy i oddanie salwy honorowej. Do wspólnego uczczenia pamięci zamordowanych i modlitwy w ich intencji zaproszeni są wszyscy wierni.

Tegoroczne uroczystości piaśnickie będą nawiązywać do męczeńskiej śmierci beatyfikowanej 10 września rodziny Ulmów, której obraz - obecny w wejherowskiej parafii pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej od 2015 r. - zostanie przewieziony na teren lasów, zwanych przede wszystkim cmentarzem rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama