Nowy numer 48/2023 Archiwum

Młodzież w drodze do Franciszka

W Rzymie odbędzie się w sobotę 30 września główna część ekumenicznego spotkania Together, na które młodzież zaprosił papież Franciszek. Do Wiecznego Miasta wyjechała też grupa z archidiecezji gdańskiej.

W ekumenicznym czuwaniu modlitewnym uczestniczyć będą papież Franciszek oraz przedstawiciele różnych Kościołów. - Będziemy wspólnie śpiewać, trwać w ciszy i słuchać słowa Bożego. Do Rzymu przyjadą młodzi ludzie z całej Europy w wieku 18-35 lat, wywodzący się z różnych tradycji kościelnych. Są zaproszeni do uczestnictwa w całym weekendzie spotkań, od piątku do niedzieli, aby dzielić się refleksjami oraz wędrować razem jako lud Boży - mówili przed wyjazdem młodzi.

Centralną częścią wydarzenia jest modlitwa w intencji synodu z papieżem Franciszkiem, ojcami synodalnymi oraz przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich na pl. św. Piotra.

Dla młodzieży z archidiecezji gdańskiej będzie to okazja do spotkania z rówieśnikami, wywodzącymi się z różnych tradycji i kultur. Młodzi są zaproszeni, aby wspólnie modlić się, śpiewać, milczeć, dzielić się wiarą z tysiącami innych młodych i razem być przy Jezusie, źródle prawdziwego pokoju i jedności. Będzie to okazja, by doświadczyć gościnności lokalnych rodzin i parafii.

W programie rzymskiego wydarzenia są m.in. spotkania tematyczne i warsztaty w kościołach różnych wyznań i innych miejscach w centrum Rzymu, koncert uwielbienia w bazylice św. Jana na Lateranie. Na sobotę zaplanowano wspólne przejście na pl. św. Piotra, a wieczorem - ekumeniczne czuwanie modlitewne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama