Nowy numer 48/2023 Archiwum

Rusza Gdańska Szkoła Kantorów

Kolejny rok zajęć w Gdańskiej Szkole Kantorów - trwają zapisy na zajęcia. Dwuletnie studium muzyki liturgicznej, przygotowujące do posługi muzycznej w Kościele, zaprasza chętnych do zostania psałterzystami.

Udział w zajęciach GSK to okazja, by zdobyć cenną wiedzę i umiejętności przydatne w tworzeniu oprawy muzycznej liturgii. - Chcemy, by słuchacz GSK otrzymał przygotowanie niezbędne do samodzielnego prowadzenia scholi podczas Mszy św. czy nabożeństw, z zachowaniem dobrego poziomu wykonawczego - mówi Jerzy Banaszewski z GSK.

Program nauczania obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Są to: zbiorowa i indywidualna emisja głosu, podstawy dyrygowania, śpiew wielogłosowy, chorał gregoriański, śpiew tradycyjny i prawosławny, zasady muzyki, czytanie nut głosem, dobór repertuaru, teologia liturgii, metodyka prowadzenia scholi z praktyką.

Organizatorzy zajęć przewidzieli również wykłady zmienne - otwarte - ze specjalnymi gośćmi, którzy wzbogacą wiedzę kantorów o istotne dla ich pracy treści. Zajęcia w GSK prowadzi specjalistyczna kadra, dla której troska o każdego studenta szkoły i jego osobisty rozwój są bardzo istotne.

- Do Gdańskiej Szkoły Kantorów zapraszamy zarówno osoby, które dotąd nie pełniły funkcji kantora, jak i te, które mają już doświadczenie podobnej posługi w Kościele. Mogą pogłębić swój warsztat oraz poznać bogactwo liturgii. Zapraszamy również tych, którzy chcą posiąść tę wiedzę dla siebie, chcą siebie wzbogacić - dodaje J. Banaszewski.

Aby zostać słuchaczem GSK, nie jest wymagane posiadanie wykształcenia muzycznego bądź praktyki w tej dziedzinie. Zapisy i informacje: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama