Nowy numer 48/2023 Archiwum

Rodzinny marsz z różańcem - zaproszenie

W Gdańsku będzie można rodzinnie pomodlić się w czasie przemarszu ulicami - spotkanie już w niedzielę 8 października o godz. 13 w centrum miasta.

Październik to w tradycji polskiego Kościoła miesiąc różańcowy. W archidiecezji gdańskiej od kilku lat rozwijają się, z dużym sukcesem, modlitewne spotkania na ulicach miast - Gdańska czy Gdyni.

Rodzinna Procesja Różańcowa, bo tak nazwana została nowa inicjatywa modlitewna, odbędzie się pod hasłem "Błogosławiona jesteś między niewiastami".

Rozpocznie ją Msza św. w kościele pw. św. Józefa o godz. 13. Po liturgii procesja przejdzie trasą między kolejnymi świątyniami: pw. św. Katarzyny, bazyliką św. Mikołaja, bazyliką Mariacką i kościołem pw. Świętych Piotra i Pawła - sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej. Tam ok. godz. 15.30 nastąpi zakończenie przemarszu Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Na drugą niedzielę października rozważania z modlitwą różańcową zaplanowała męska wspólnota - Wojownicy Maryi.

- Tym razem chcemy spotkać się już nie tylko w męskim gronie, ale zapraszamy całe rodziny do wspólnej, ulicznej modlitwy. W niedzielne popołudnie chcemy ruszyć w Rodzinnej Procesji Różańcowej. Zmieniliśmy trasę przemarszu, a w organizację zaangażowały się również inne wspólnoty "niemęskie", takie jak Ruch Światło–Życie Archidiecezji Gdańskiej, Żywy Różaniec czy Boski Prysznic, który staje się wspólnotą ubogich i bezdomnych naszej archidiecezji. Chcemy pokazać, że Różaniec jest modlitwą wspólnotową, rodzinną i że jednoczy. Szczególnie zależy nam na udziale dzieci i młodzieży. Liczymy, że uda nam się takim działaniem dawać przykład rodzinom - mówi Zbigniew Hinz ze wspólnoty Wojownicy Maryi, organizator wydarzenia.

W przygotowanie modlitewnego przemarszu zaangażowali się też Wydział Duszpasterski AG, Bractwo św. Pawła, Rycerze Kolumba - Rady Lokalne Gdańsk, i Męski Różaniec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama