Nowy numer 48/2023 Archiwum

Przegląd scholi

XIII Dziecięca Cecyliada u św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie odbędzie się 18 listopada. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Kościół to my".

W muzycznych zmaganiach chodzi przede wszystkim o oddanie chwały Bogu. Cecyliada dodatkowo promuje kulturę chrześcijańską, rozwija u najmłodszych zamiłowanie do śpiewu i pomaga radzić sobie z tremą przed wystąpieniami publicznymi.

Konkurs skierowany jest do scholi i zespołów archidiecezji gdańskiej, które gromadzą dzieci do VIII klasy szkoły podstawowej. Organizatorzy starają się, aby na pierwszym miejscu było uwielbienie, wymiana doświadczeń i integracja, a dopiero później rywalizacja.

Dzieci będą mogły pochwalić się wykonaniem wybranej pieśni a cappella i recytacją tekstów nawiązujących do hasła tegorocznej edycji przeglądu: "Kościół to my". Zaśpiewają także dowolną pieśń religijną z akompaniamentem. Oceniane będą: emisja głosu, brzmienie, dykcja, charakter liturgiczny utworów, strój oraz dobór repertuaru.

Przesłuchania, pod czujnym okiem jury, rozpoczną się w sobotę 18 listopada o godz. 11 w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Cieszyńskiego 1 w Gdańsku. Do zajęcia miejsc na widowni zaproszeni są wszyscy fani dziecięcego śpiewu. Po występach, o 14.00, zostanie odprawiona Msza św. dla uczestników konkursu. Następnie odbędzie się uwielbienie. O godz. 15.30 poznamy wyniki. Dla najlepszych przewidziane zostały nagrody, w tym wyróżnienie od publiczności.

XIII Cecyliada zakończy się wielkim finałem, podczas którego dzieci wykonają piosenkę "Kościół naszym domem" Oazy Dzieci Bożych.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym "Gościa Gdańskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama