Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pół dekady "Radości Ewangelii" - zaproszenie

W listopadzie mija pięć lat istnienia Fundacji "Radość Ewangelii". W sobotę 25 listopada w kościele św. Ignacego Loyoli w Gdańsku główne obchody urodzin.

Organizacja, prowadząca dwie formacje w ramach Roku Dobrych Zmian, sama się zmienia i rozwija - właśnie przeprowadza się do nowych pomieszczeń, zatrudnia też etatowych pracowników.

- Nasza posługa w Kościele coraz bardziej nam pokazuje ogrom różnorodnych form ubóstwa w dzisiejszym świecie i jak tylko możemy, pragniemy nieść nadzieję i radość Ewangelii na peryferie ludzkich serc. Jak zawsze odnajdujemy nasze posłanie w słowach papieża Franciszka skierowanych do nas również z okazji zbliżającego się VII Światowego Dnia Ubogich - mówi Aneta Puszko OV, prezes fundacji.

Z okazji pięciu lat i wielu otrzymanych łask, członkowie i sympatycy organizacji są zaproszeni na wspólne świętowanie.

W sobotę 25 listopada w parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku, ul. Brzegi 49, o godz. 15 zostanie odprawiona Msza św. wraz z uwielbieniem.

O godz. 16.15 poświęcone zostaną nowe pomieszczenia fundacji Radość Ewangelii. Od godz. 16.30 w programie spotkania tort urodzinowy i wspólne świętowanie.

- Będziemy wspominać, ile dobra doświadczyliśmy w ciągu tych pięciu lat. Pragniemy szczególnie dziękować Bogu za każdą i każdego z Was, za wszystkie dzieła, które możemy tworzyć i w nich uczestniczyć, za bogactwo i piękno Kościoła, z którego możemy czerpać i w nim wzrastać i za cuda, które się dzieją na naszych oczach. Będziemy modlić się za naszych donatorów, za tych, którzy wsparli remont i wyposażenie nowych pomieszczeń swoim zaangażowaniem fizycznym, modlitwą, rzeczowo i finansowo. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo dla nas wszystkich i zawierzać Mu nasze dalsze posługiwanie - dodaje A. Puszko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama