Nowy numer 09/2024 Archiwum

Radiowe rozważania o słowach Jezusa

O modlitwie "Ojcze nasz" będzie można posłuchać od 3 grudnia aż do Wigilii na antenie Radia Gdańsk. W cyklu "Słowa, które zmieniają świat" rozmawiać będą ks. dr Krystian Wilczyński, dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej i rycerz Kolumba, oraz Andrzej Urbański, redaktor katolickiego pasma w gdańskiej rozgłośni.

Rozważania adwentowe w Radiu Gdańsk będą koncentrowały się wokół Modlitwy Pańskiej i jej tekstu. - Chcemy w cyklu 10 audycji rozważyć każde słowo tej modlitwy, którą wypowiadamy codziennie, a wspólnie na każdej Mszy św. Będą to rozważania teologiczne, ale też filologiczne, z racji wykształcenia mojego rozmówcy. Znajomość języków z czasów Jezusa, a także szeroko rozumiana wiedza biblijna pozwalają spojrzeć ks. Krystianowi na słowa Jezusa Chrystusa lepiej. Myślę, że podzielenie się tymi refleksjami będzie owocne dla naszych słuchaczy i pozwoli im głębiej przejść przez czas Adwentu. Po prostu lepiej przygotować się do wielkiego święta Bożego Narodzenia - mówi dziennikarz, autor programu.

Audycji będzie można wysłuchać we wtorki i piątki o godz. 12.15 i w niedziele o godz. 9.30 w paśmie radiowym i internetowym. - Rozpoczynamy w I niedzielę Adwentu i kończymy cykl w Wigilię rano. Wierzę, że te słowa, które padną o najważniejszej modlitwie naszej wiary, będą nam brzmiały w uszach jeszcze przy wigilijnym stole - dodaje A. Urbański.

Autorem rozważań jest ks. Wilczynski, który ukończył studia doktoranckie na UKSW w Warszawie i w St. Patrick’s College w irlandzkim Maynooth. Jest wykładowcą patrologii i historii Kościoła w Gdańskim Seminarium Duchownym, a także archidiecezjalnym kapelanem męskiej wspólnoty Rycerzy Kolumba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama