Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zbliża się Gala VIII Kurtyny

Dobiega końca VIII Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna "Kurtyna 2023". W sobotę 2 grudnia w gdyńskim kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 15 rozpocznie się gala wieńcząca festiwal.

W trakcie wydarzenia, przygotowanego przez stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury na scenie w kościele wystąpiło kilkanaście zespołów z całego kraju. Wyselekcjonowano je ze zgłoszeń, które trafiły do organizatora. Przez blisko tydzień, od niedzieli 26 listopada, widzowie mogli spotkać się z żywym, zaskakującym i niosącym pozytywny przekaz teatrem. Zespoły, które pojawiły się w Gdyni, tworzą amatorzy wykonujący różne zawody, uczący się, ale także są osoby z niepełnosprawnościami czy w kryzysie bezdomności.

– Dla tych, którzy nie mogli dotrzeć do gdyńskiego kościoła, organizatorzy przygotowali transmisje z występów oraz wywiady z ich twórcami i inne wydarzenia finałowego tygodnia. Wszystko to jest dostępne na kanale YouTube "Kurtyna Mały Kack Gdynia". Materiały są też na stronie: www.kurtynamalykack.pl oraz na FB @przegladkurtyna – mówi Jarosław Szydłak, prezes KACK.

Na finał, 2 grudnia o godz. 15, będzie rozdanie nagród, których łączna wartość wynosi 20 tys. zł. Poznamy wówczas laureata głównej nagrody, Złotej Kurtyny. A wcześniej niezwykły koncert "Musicalowy zawrót głowy" w wykonaniu studentów Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej.

Współorganizatorami VIII Kurtyny są miasto Gdynia oraz Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat honorowy objęli m.in.: abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański, Jarosław Sellin, sekretarz stanu w MKiDN, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, i Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Gdański oddział "Gościa Niedzielnego" jest patronem medialnym festiwalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama