Nowy numer 07/2024 Archiwum

Pomoc po stracie

W najbliższą sobotę 3 lutego w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance odbędzie się Msza św., a od 8 do 10 marca w Straszynie - rekolekcje dla rodziców, których dotknął dramat śmierci dziecka.

Co dwa miesiące w kościele położonym pośrodku żabiankowego osiedla odbywa się Eucharystia, na której gromadzi się działająca od kilkunastu lat Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka. Już w sobotę 3 lutego o godz. 15 osieroceni rodzice spotkają się znowu, żeby wzmocnić się duchowo poprzez spotkanie z Jezusem, a także z innymi osobami dzielącymi ból straty dziecka.

Natomiast od 8 do 10 marca w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej im. Św. Wojciecha w Straszynie, przy ul. Jan Pawła II 9, odbędą się dni skupienia. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o 17.00, zakończą się zaś niedzielnym obiadem ok. 14.00.

„Zaproszenie skierowane jest do rodziców z całej Polski bez względu na to, kiedy dziecko umarło, w jakim wieku i w jakich okolicznościach: poronienie, śmierć okołoporodowa, śmierć dziecka starszego – choroba, wypadek, morderstwo, samobójstwo. Jeżeli czujesz się zagubiony, nie potrafisz się modlić, nie potrafisz przebaczyć sobie, swojemu dziecku lub Bogu, po latach nie możesz poradzić sobie z żałobą – ten weekend jest dla Ciebie” – zachęcają organizatorzy.

Będą to dwie doby, które można spędzić na rozmowach lub w wyciszeniu, skupieniu i zamyśleniu, by w modlitwie połączyć się ze swoimi dziećmi. W planie codzienna Eucharystia, konferencje, możliwość spowiedzi, rozmowy z księżmi i psychologami oraz z innymi osieroconymi rodzicami.

Szczegóły i zapisy: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama