Nowy numer 07/2024 Archiwum

57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Od 11 do 17 lutego potrwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Diecezjalni duszpasterze zachęcają do podejmowania abstynenckich zobowiązań.

Tradycyjnie ostatnia niedziela karnawału rozpoczyna w Kościele katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. - Poprzez wspólną modlitwę i refleksję pragniemy wynagradzać Bogu za swoje grzechy, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia. Jest to szczególny czas, w którym przypominamy sobie, jak wiele trzeba jeszcze zrobić, aby Polska była trzeźwa - tłumaczą ks. prałat Bogusław Głodowski, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych, i ks. Karol Wnuk, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Tegoroczny 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będzie przeżywany od 11 do 17 lutego pod hasłem: "Trzeźwość polską racją stanu". Autorem tych słów jest bł. kard. Stefan Wyszyński. Jego zaangażowanie w walkę o trzeźwość polskiego narodu miało swoje źródło w wielkiej miłości do Boga, Kościoła i ojczyzny. Nie szczędził czasu i sił, aby tym problemom zapobiegać. Walczył odważnie z pijaństwem społeczeństwa. Inicjował i wspierał różne działania abstynenckie, bo był przekonany, że przez dobrowolną abstynencję wielu dojdziemy wreszcie do trzeźwości wszystkich Polaków. Sam dawał też przykład konsekwentnej, odważnej abstynenckiej postawy.

- Zapraszamy do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne. Nasze zobowiązania możemy uzewnętrznić, wpisując je do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Zachęcamy również do udziału w parafialnych obchodach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, by wypraszać dla każdego z nas Bożą łaskę do budowania szczęśliwych i trzeźwych rodzin - zachęcają duszpasterze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama