Nowy numer 07/2024 Archiwum

Moc Ducha Świętego

W piątek 9 lutego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie odbył się oazowy dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wziął w nim udział bp Piotr Przyborek.

Przed Eucharystią zostały odśpiewane pieśni wielbiące Boga, a następnie kilku członków wspólnoty podzieliło się swoimi świadectwami. Następnie o godz. 11.30 celebrowano Mszę św., której przewodniczył bp Piotr Przyborek. Na początku homilii, którą skierował głównie do dzieci, biskup rozdał kartki z ilustrowaną mapą Ziemi Świętej z czasów Jezusa.

– Patrząc na tę mapkę, spróbujemy powiedzieć, co nam daje Duch Święty i do czego nas prowadzi. Duch Święty pozwala nam zachować w pamięci te wszystkie cudowne wydarzenia, które pozwalają nam rozpoznać obecność pana Jezusa w różnych sytuacjach pomiędzy nami. To jest niesamowite! Bez pomocy Ducha Świętego nie możemy powiedzieć: „Panem jest Jezus”. Bez pomocy Ducha Świętego nie możemy Go rozpoznać – mówił kaznodzieja.

– Duch Święty pokazuje nam to, że nie jesteśmy sami. Po ludzku to rzeczywiście pewne rzeczy są niemożliwe. No bo przecież nie mogę chodzić po wodzie. Ale z Panem Jezusem wszystko jest możliwe. I to jest właśnie moc Ducha Świętego. Myślisz sobie, że Pan Bóg cię gdzieś posyła, Pan Bóg coś z tobą robi, Pan Bóg cię do czegoś zaprasza, zachęca… Nie dam rady, nie uda mi się, to nie dla mnie… I rzeczywiście zły duch będzie tak nam podpowiadał. Ale z Panem Jezusem wiele rzeczy, które po ludzku są niemożliwe i po ludzku wydają mi się nie takie, jakie powinny być – one zupełnie inaczej wyglądają. Duch Święty uczy nas tego, żeby nie bać się Panu Bogu oddawać swojego życia, swoich planów, tego wszystkiego, co mamy – przekonywał bp Piotr.

Po Mszy św. członkowie wspólnoty zostali zaproszeni na agapę w salkach katechetycznych przy kościele.


Tekst powstał dzięki życzliwości Jakuba Reszczyńskiego i Edmunda Sonberga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama