Nowy Numer 16/2024 Archiwum

54. Wieczór Modlitwy Młodych

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej oraz wspólnota Hesed zapraszają na pierwszy w tym roku Wieczór Modlitwy Młodych. Wydarzenie odbędzie się już w piątek 16 lutego w Gdyni.

Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do młodych z archidiecezji, którzy piątkowy wieczór chcieliby spędzić w wyjątkowy sposób. Bo - jak zapewniają organizatorzy - będzie to czas ze świetną atmosferą, ciekawym i wartościowym słowem, pięknym śpiewem, wypełniony uśmiechem i małym co nieco.

Propozycja takiego spędzania czasu przez młodych, czyli z indywidualną modlitwą, konferencjami, a przede wszystkim adoracją Najświętszego Sakramentu zrodziła się już w 2012 roku. Od tego czasu Wieczory Modlitwy Młodych na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Każdorazowo młodzież zaproszona jest do innej świątyni archidiecezji. Ma okazję, by spędzić ten czas w towarzystwie rówieśników i utwierdzić się w tym, że wierzyć można z uśmiechem i śpiewem na ustach, a Kościół to również młodzi.

Tematyka 54. Wieczoru Modlitwy Młodych będzie oscylowała wokół najważniejszego uczucia w ludzkim życiu - miłości. - Chcemy wspólnie spojrzeć na Tego, który - niezależnie od okoliczności naszego życia - jest obecny i jest miłością. Spotkajmy się tam razem i dajmy się zaskoczyć Duchowi Świętemu - zachęcają organizatorzy.

Co zrobić, aby wziąć udział w WMM? Nie trzeba się zapisywać, rezerwować miejsca, wpłacać wpisowego. Wystarczy przyjść o godz. 20 do kościoła św. Mikołaja (ul. Mikołaja 1) w Gdyni. Długość wydarzenia przewidziano na 3 godziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama