Nowy numer 15/2024 Archiwum

Kurs przygotowawczy

Spotkania dla mężczyzn wybranych do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. rozpoczną się 2 marca. Potrwają do czerwca.

Duszpasterze mogą kierować na ten kurs mężczyzn, których uznają za godnych wykonywania takiej posługi w Kościele. Pierwszym elementem przystąpienia do niej jest udział w kursie przygotowawczym. Taki kurs rozpocznie się w archidiecezji gdańskiej już 2 marca. Spotkania będą odbywać się w Instytucie Teologicznym Archidiecezji Gdańskiej w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 46.

Zaplanowano cykl 4 zjazdów: 2 marca, 23 marca, 20 kwietnia i 25 maja - początek o 15.00, zakończenie o 20.00. Na spotkania składać się będą wykłady i modlitwa. Cały kurs zakończy się dniem skupienia.

Kandydat przybywa na pierwsze spotkanie z następującymi dokumentami:

  • prośba (do pobrania ze strony www);
  • świadectwo chrztu;
  • 2 zdjęcia legitymacyjne.

Szczegóły: TUTAJ.

Natomiast 8 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance odbędzie się uroczystość promocji nowych szafarzy, której przewodniczyć będzie arcybiskup metropolita gdański.


Rozmowę z ks. Ireneuszem Koziorzębskim, nowym duszpasterzem nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu „Gościa” - nr 7 na 18 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy