Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Namiastka Ziemi Świętej

Wejherowscy franciszkanie zapraszają w piątki Wielkiego Postu do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które celebrowane będzie na kalwaryjskich ścieżkach.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie, przy ul. Reformatów 19, odbywać się będą w każdy piątek Wielkiego Postu. Poprzedzać je będzie sprawowana o godz. 15 w intencji pielgrzymów Msza św. w kościele klasztornym, której towarzyszyć będzie uczczenie relikwii Krzyża. Po zakończeniu Eucharystii, ok. 16.00, wyjście na kalwarię.

Kalwaria Wejherowska to miejsce szczególne zarówno na mapie archidiecezji gdańskiej, jak i całej Polski. Kryje w sobie bowiem cząstkę ziemi z ojczyzny Jezusa Chrystusa. Ponadto odległości między poszczególnymi stacjami odpowiadają odległościom na jerozolimskiej Via Dolorosa. Najcenniejszą relikwią kalwarii jest cząstka drzewa Krzyża Święego. Nic dziwnego, że wejherowskie sanktuarium nazywane jest kaszubską Jerozolimą – to regionalna namiastka Ziemi Świętej.

Warto już teraz zaplanować sobie czas, by wziąć także udział w Wejherowskim Misterium Męki Pańskiej przygotowywanym od ponad 20 lat przez Misterników Kaszubskich. Szczegóły na plakacie poniżej.

Namiastka Ziemi Świętej  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama