Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Weekend w seminarium

Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza na doroczne rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej, które odbędą się od 1 do 3 marca. Zapisy trwają.

Drzwi seminarium dwa razy w roku stają otworem przed licealistami i studentami, którzy chcą rozeznać swoje powołanie. To okazja do poznania kleryckiego życia. "Czy jesteś ciekawy, do czego zaprasza Cię Chrystus? Powołanie to prezent, który dostajemy na start od Boga, a seminarium to miejsce, gdzie ten prezent można rozpakować i żyć z radością pełnią Bożego powołania" - wyjaśniają organizatorzy.

"Po to jesteśmy my i po to są nasze rekolekcje "Weekend w Seminarium", aby towarzyszyć Ci w niezwykłej przygodzie, do której zaprasza Cię Pan. Przez 44 godziny będziesz miał okazję spotkać się z gospodarzem naszego domu - Chrystusem, który jest z nami zawsze: na adoracji i w Słowie, w czasie Mszy świętej w naszej kaplicy i w archikatedrze oliwskiej, a także w czasie modlitwy brewiarzem" - tłumaczą.

Weekend w seminarium 2024 - Ukaż mi swą twarz #rekolekcje #seminarium #seminariumduchowne
Gdańskie Seminarium Duchowne

Przez weekend można poznać miejsce nauki alumnów oraz uczestniczyć w ich codziennych czynnościach. Oczywiście nie zabraknie wspólnej Eucharystii i modlitwy. Będzie też okazja do spotkań z klerykami i wspólny mecz piłki nożnej. W programie weekendowej wizyty są również medytacje, dyskusje oraz indywidualne rozmowy z duchownymi.

Rekolekcje odbędą się w dniach 1-3 marca. Obowiązują zapisy. Kontakt w sprawie wydarzenia: ks. Jan Uchwat: juchwat@wp.pl, tel. 508 409 192, kleryk Kamil: kamil.romanowski.gdynia@wp.pl. Szczegółowe informacje TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama