Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wielkopostne rekolekcje akademickie

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza na wielkopostne rekolekcje akademickie. Tegoroczne hasło brzmi: "Będę Cię strzegł, gdziekolwiek się udasz" (Rdz 28,15). Start już 3 marca.

Przygotowaniem do rekolekcji była Wielkopostna Nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, kiedy to studenci trwali przy Jezusie. - Była to przestrzeń, aby powierzyć Panu Bogu sprawy duszpasterstwa, sprawy studentów, ale też prosić o dobre owoce tych rekolekcji akademickich, które są przed nami - mówi ks. Krzysztof Konkol, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Rekolekcje wystartują już 3 marca i potrwają cztery dni, do środy 6 marca. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Grzemski, biblista. Temat rekolekcji to: "Droga Jakuba do spotkania z samym sobą, z Bogiem i z bratem".

Plan rekolekcji:

19.00 - Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św.
19.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną, po Mszy św. modlitwa uwielbienia, w środę agapa.

Tematy:

  • niedziela 3.03 - Narodziny i nieokrzesana młodość
  • poniedziałek 4.03 - Kryzys wejścia w dorosłość oraz życiowe wybory Jakuba
  • wtorek 5.03 - Droga do pojednania się z bratem
  • środa 6.03 - Bóg nieustannie obecny w życiu Jakuba

Organizatorzy zachęcają, aby poczytać przed rekolekcjami historię Jakuba, syna Izaaka: Rdz 25,19-34; Rdz 27-33 albo przynajmniej Rdz 28,10-22 oraz Rdz 32,25-33.

Wielkopostne rekolekcje akademickie odbywać się będą w kaplicy przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego, ul. ks. Józefa Zator Przytockiego 3 w Gdańsku-Wrzeszczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama