Nowy numer 21/2024 Archiwum

Rekolekcje dla osób z doświadczeniem aborcji

Od 12 do 14 kwietnia potrwają weekendowe rekolekcje dla osób borykających się z doświadczeniem aborcji.

Rekolekcje Winnica Racheli są skierowane do osób dotkniętych skutkami aborcji. W tym gronie mieszczą się nie tylko kobiety, ale również wszyscy członkowie danej rodziny. Bo zakończenie nienarodzonego życia odciska piętno i oprócz poczucia winy, bardzo często wywołuje brak akceptacji siebie, w wielu przypadkach prowadzi do uczucia osamotnienia, stanów depresyjnych, niekontrolowanych wybuchów złości, a przede wszystkim ogromnego cierpienia.

Stąd inicjatywa, która ma służyć pojednaniu z Bogiem oraz sobą samym. "Na rekolekcjach spotkasz żywego Boga w osobie Jezusa, który wie o tobie wszystko, który patrzy głęboko, z troską i miłością na krwawiącą ranę twojego serca, który pragnie wziąć cię w ramiona i powędrować razem do bolesnych wspomnień, uzdrowić cały koszmar bolesnych wspomnień. A więc »Odwagi! Wstań, woła Cię!«" - zachęcają organizatorzy.

Do udziału zaproszeni są ci, którzy rozpoznają u siebie tzw. syndrom ocaleńca. To dzieci urodzone jako kolejne po dokonaniu aborcji w rodzinie. - "Badania naukowe podają, że u dzieci, których rodzeństwo poddano aborcji, występują podobne problemy psychologiczne jak u tych dzieci, które przeżyły klęski żywiołowe, katastrofy, śmierć kogoś bliskiego w wyniku wypadku lub choroby. Bardzo często ocaleńcy zmagają się z dręczącym poczuciem winy, stale zadają sobie pytania: czy to była moja wina?"- piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Rekolekcje mają formę zamkniętą i przeznaczone są dla małej liczby osób. To konkretna pomoc w wyjściu z traumy i poczucia winy, by na nowo zacząć żyć w wolności dziecka Bożego.

Kolejna edycja rekolekcji potrwa od 12 do 14 kwietnia. Dodatkowe informacje (także o zapisach) można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel.: 578 054 725 oraz pisząc na adres: winnicatrojmiasto@gmail.com. Więcej o Winnicy Racheli znaleźć można również na Facebooku: Winnica Racheli Trójmiasto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama