Módlmy się za duszpasterzy

Po raz 14. wierni zaproszeni są do udziału w inicjatywie "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę". To zachęta do podjęcia 30-dniowego zobowiązania modlitewnego za biskupów i księży z naszej archidiecezji.

Dzięki corocznej akcji modlitewnej, organizowanej w setkach polskich i zagranicznych parafii, objętych modlitwą zostały już dziesiątki tysięcy kapłanów diecezjalnych i zakonnych. Inicjatywa polega na umożliwieniu wiernym z poszczególnych parafii podjęcia modlitwy za konkretnego księdza.

Rozpocznie się w Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa. Po Liturgii Wieczerzy Pańskiej wierni będą mogli wziąć do domu specjalnie przygotowane wizytówki z imieniem i rokiem święceń księdza, za którego przez następny miesiąc będą się modlić, oraz intencję - tę samą dla wszystkich kapłanów. Modlitwę można łączyć z odmawianą osobiście (Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia) lub z dowolnymi praktykami religijnymi (Eucharystia, post, nabożeństwo). Na wizytówce jest też wskazówka, że po 30 dniach można przekazać tę intencję kolejnej osobie albo samemu ją kontynuować.

Zaproszenie do modlitwy za księży skierowane jest do wszystkich wiernych. Parafie, które wyrażą chęć uczestnictwa w akcji "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę", otrzymają podaną liczbę wizytówek. Zgłoszenia przyjmuje ks. Jan Uchwat. Mail: juchwat@wp.pl, telefon: 508 409 192. Inicjatywa odbywa się pod patronatem abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego.


Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..