Nowy numer 20/2024 Archiwum

Posłuchaj Dobrej Nowiny

Już w niedzielę wystartują katechezy zwiastowania Drogi Neokatechumenalnej, które wspólnota ta kieruje do dorosłych i młodzieży. Będą głoszone w 4 parafiach archidiecezji gdańskiej.

To cykl 15 spotkań odbywających się dwa razy w tygodniu. Katechezy przeznaczone są dla poszukujących, ale również dla tych, którzy chcą pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. – Są one skierowane także do ludzi, którzy są oddaleni. Doświadczenie pokazuje, że najpierw przychodzą ci, którzy są blisko, a potem oni przyprowadzają innych. Katechezy można traktować jako rodzaj rekolekcji. W każdej z nich jest jakiś element kerygmatu, oparte są w dużej mierze o Biblię i Tradycję Kościoła – wyjaśnia ks. Jarosław Ropel, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Gdańsku-Matarni oraz diecezjalny duszpasterz Drogi Neokatechumenalnej.

W archidiecezji gdańskiej katechezy zwiastowania głoszone będą w 4 parafiach:

  • Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie (parafia archikatedralna, kościół św. Jakuba, obok katedry) – poniedziałki i czwartki o 19.30;
  • św. Brata Alberta w Gdańsku-Kokoszkach – poniedziałki i środy o 19.00;
  • św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni (dolny kościół) – niedziele (o 19.30) i czwartki (o 19.15);
  • Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej – poniedziałki i czwartki o 19.00 (pierwsza katecheza 15 kwietnia).

Do słuchania katechez można dołączać w trakcie ich trwania. Na ich zakończenie można zgłosić gotowość wejścia do nowej wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama