Spotkanie z br. Maciejem

Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie zaprasza na comiesięczną ekumeniczną modlitwę, która odbędzie się 16 kwietnia.

Taizé to nazwa niewielkiej wioski we Francji, w której mieszka ekumeniczna wspólnota zakonna braci. Podczas II wojny światowej 25-letni Szwajcar Roger Schulz (brat Roger), wstrząśnięty ówczesnymi wydarzeniami, postanowił wraz z kilkoma innymi młodymi mężczyznami wspólnie modlić się o pokój i być ze swoimi braćmi znakiem komunii, w której Jezus łączy się ze swoim Kościołem. Bardzo szybko wspólnotę zaczęli odwiedzać młodzi ludzie, również pragnący szukać dróg pokoju na świecie. Od tego czasu w każdym tygodniu wspólnota przyjmuje nowych pielgrzymów z całego świata.

Społeczność Taizé w Trójmieście oraz Dominikańskie Duszpasterstwo Postakademickie zapraszają do uczestnictwa w comiesięcznej ekumenicznej modlitwie wzbogaconej śpiewem kanonów z Taizé. Spotkanie będzie wyjątkowe, bo gościem specjalnym będzie jeden z Polaków żyjących we francuskiej wspólnocie - br. Maciej. Odbywa on swoją pielgrzymkę po Polsce.

Wydarzenie otworzy Msza św. w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku 16 kwietnia o godz. 19. Około 19.45 rozpocznie się modlitwa śpiewem, a o 20.45 w "zielonej sali" w domku duszpasterstwa odbędzie się spotkanie z br. Maciejem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..