Nowy proboszcz w Starzynie

W piątkowe południe 19 kwietnia, po modlitwie Regina Coeli, metropolita gdański wręczył dekret ks. Mateuszowi Warmijakowi, powołując go na urząd proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Starzynie.

Ks. Warmijak pracował dotychczas jako wikariusz w parafii pw. Świętej Rodziny w Gdańsku-Stogach. Dekret wchodzi w życie z dniem 21 kwietnia.

Nowy starzyński proboszcz święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1999 roku. Pierwszą parafią, w której pracował, była wspólnota pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Następnie został posłany do parafii pod tym samym wezwaniem w Sopocie. Potem pracował jeszcze w Pruszczu Gdańskim (pw. bł. Michała Kozala), na gdańskim Ujeścisku (pw. św Teresy Benedykty od Krzyża), w Gdyni-Pogórzu (pw. św Pawła Apostoła), w Gdyni-Cisowej (pw. Chrystusa Dobrego Pasterza), w Redzie-Rekowie (pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Ostatnią placówką ks. Wamijaka jako wikariusza była parafia pw. Świętej Rodziny na gdańskich Stogach.

Co ciekawe, ks. Mateusz jest od lat czynnym motocyklistą. Należy od 8 lat do gdańskiego chaptera, jako president, Kapłańskiego Klubu Motocyklowego „God’s Guards”.

Ks. Warmijak zastąpi na tym stanowisku proboszcza w Starzynie zmarłego przed miesiącem śp. ks. kan. Jana Plottkego, który odszedł nagle w wyniku choroby, mając jedynie 56 lat. Zmarł on w szpitalu w Pucku 14 marca br. w 32. roku kapłaństwa. Z pokorą dźwigał krzyż choroby i cierpienia. W pamięci wiernych pozostaje zatroskanym o duchowe dobro parafii duszpasterzem, człowiekiem skromnym, pokornym, zawsze chętnym do pomocy, dostrzegającym problemy i cierpienia innych ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..