Nowenna do św. Wojciecha na finiszu

Od 14 kwietnia do 22 kwietnia trwało nabożeństwo do patrona archidiecezji gdańskiej w gdyńskim kościele pw. Chrystusa Króla i... na fejsbukowym profilu.

Modlitwę zorganizowali członkowie gdyńskiego stowarzyszenia KACK, w której dzięki sieci wzięły udział setki wiernych. Modlitewne wieczory wpisywały się w przygotowania do święta patrona archidiecezji gdańskiej.

O pomyśle modlitwy nowenną do św. Wojciecha mówi Jarosław Szydłak, prezes KACK. To gdyńskie stowarzyszenie, związane z Ruchem Światło-Życie, organizujące liczne imprezy kulturalne. - Pomysł nowenny jest niezwykły. Budowie naszej siedziby w Gdyni-Małym Kacku kibicują bardzo mocno siostry karmelitanki bose z pobliskiego Orłowa. To właśnie jedna z sióstr zadzwoniła do nas i powiedziała, że będzie odmawiała nowennę przed uroczystością św. Wojciecha w intencji budowy naszego centrum - w intencji wszystkich osób, które uczestniczą w budowie, które ją wspierają. Postanowiliśmy, że to zaproszenie siostry skierujemy do wszystkich naszych przyjaciół, ale też wiernych naszej archidiecezji - tłumaczy J. Szydłak.

Codziennie, przez kolejne 9 dni, o godz. 21.37 w kościele pw. Chrystusa Króla na modlitwie spotykali się członkowie i sympatycy KACK - łącznie kilkadziesiąt osób.

Modlitwę prowadził ks. Zenon Pipka, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie. W nowennie uczestniczyli także gdańscy biskupi.

Tegoroczne uroczystości patronalne w archidiecezji ku czci świętego odbędą się 12 maja w Gdańsku. Tego dnia z różnych miejsc wyruszą piesze pielgrzymki na Wzgórze św. Wojciecha, a w południe zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem abp. Wojciecha Polaka, prymasa Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..