Maj z gdańską Radością Ewangelii

Ekipa Fundacji "Radość Ewangelii" przygotowała w maju konferencje i rekolekcje. Chętni mogą poznać medytację w duchu ignacjańskim, przeżyć uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz... poznać historię Pinokia i jego przemiany serca.

Już 6 maja w ramach cyklu "Pierwsze poniedziałki ze św. Ignacym" odbędzie się spotkanie pn. "O medytacji słów kilka". Na wydarzenia zaprasza Aneta Puszko, liderka i prezes fundacji. - Będzie to okazja, by bardziej poznać duchowość ignacjańską, z której Kościół czerpie od 500 lat. Podczas spotkań odkrywamy bogactwo nauczania świętego, a także poznajemy bardzo konkretne wskazówki, które nam zostawił, by móc je wykorzystać w codzienności - mówi.

- To od św. Ignacego Loyoli możemy się uczyć dostrzegania i poznawania poruszeń, przez które Bóg się z nami komunikuje. Łatwiej będzie nam podejmować decyzje, które przyniosą pozytywne zmiany. Będziemy też odkrywać wolę Boga względem nas i doświadczać spotkania z Nim w Jego Słowie - dodaje prezes fundacji "Radośc Ewangelii".

Spotkanie rozpocznie Msza św. dla chętnych o godz. 18.30. Po niej konferencja w godz. 19.20-21.00 w domu parafialnym (ul. Brzegi 50). Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły TUTAJ.

Kolejną propozycją są rekolekcje w weekend uroczystości Zesłania Ducha Świętego od 17 do 19 maja. Organizatorzy przygotowali je jako triduum oczekiwania pn. "Żyj mocą Ducha Świętego".

- To szczególne zaproszenie dla tych, którzy pragną bardziej odkrywać i prawdziwie doświadczyć obecności i mocy Ducha Świętego - mówi A. Puszko. - Nasze zaproszenie jest skierowane do osób, które uczestniczą w formacji #RokDobrychZmian, a także do tych, którzy pragną jeszcze bardziej odkryć tajemnicę Trójcy Świętej i Ducha Świętego w swoim życiu. W czasie tego weekendu pragniemy poznawać Go i czerpać w pełni z Jego darów, by w codzienności doświadczać Jego wsparcia - dodaje.

Miejscem weekendowych spotkań będzie parafia pw. św. Ignacego Loyoli (ul. Brzegi 45). Godziny konferencji: piątek, godz. 17-20, sobota, godz. 10-19, niedziela, godz. 10-15. W sobotni wieczór o godz. 23 Eucharystia w bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Zapisy TUTAJ.

W maju będzie też okazja do uczestnictwa w rekolekcjach uzdrowienia wewnętrznego. - Tytuł naszego spotkania to "PINOKIO, czyli o… przemianie SERCA". Zapraszamy w terminie 31 maja - 2 czerwca. Przygotowaliśmy to wydarzenie dla tych, którzy pragną doświadczyć uzdrowienia w wymiarze podstawowej tożsamości, jaką jest człowieczeństwo i dziecięctwo Boże - mówi prezes fundacji "Radość Ewangelii".

Historia bajkowego, drewnianego pajacyka to obrazowo napisana osobista droga dojrzewania i odkrywania piękna człowieczeństwa. - Od poczęcia, kiedy otrzymujemy ten dar, poprzez kolejne lata, kiedy dorastamy do bycia dojrzałym człowiekiem. Niestety jednak czasami, w historii człowieka naznaczonej grzechem i zranieniami, między początkowym darem, a końcową pełnią daru zionie przepaść - wyjaśnia organizatorka. - Mam nadzieję, że te rekolekcje pozwolą zajrzeć w tę własną przepaść serca i postawić kolejny krok na drodze do pełniejszego człowieczeństwa. Naszym wzorem dojrzałego człowieka jest Jezus Chrystus, który zawsze jest z nami i dźwiga nas w drodze do poznania prawdy o człowieku duchowym, czyli o dziecięctwie Bożym - dodaje.

Tym razem miejscem spotkania będzie Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Gdańsku Sobieszewie, u Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża (ul. Przegalińska 29). Początek rekolekcji w piątek, 31 maja o godz. 17, zakończenie w niedzielę 2 czerwca, około godz. 14. Noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie.

Wszystkie informacje i zapisy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..