Kolejna "Kurtyna" przed nami

Stowarzyszenie "Katolickie Centrum Kultury" ogłosiło nabór uczestników do następnej edycji teatralnego przeglądu "Kurtyna". Finałowy tydzień IX Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna odbędzie się w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku od 24 do 30 listopada.

Choć do finału przeglądu pozostało niecałych siedem miesięcy, przygotowania już ruszyły. Gdyńskie Stowarzyszenie KACK zaprasza na kolejną odsłonę wydarzenia, w którym – na równych zasadach i bez kategoryzowania – rywalizują o nagrody osoby zdrowe i osoby z niepełnosprawnościami. Nie obowiązują też granice wiekowe.

Organizatorzy zapewniają, że tegorocznemu finałowi "Kurtyny" tradycyjnie towarzyszyć będzie przestrzeń dyskusji o teatrze w Café Wieża, publikacja w Kurierze Teatralnym, kiermasze rękodzieła, wywiady z twórcami i artystami. – To czas wspólnoty i przyjaźni. W tym roku po raz pierwszy w "Kurtynę" wpisze się III Ogólnopolskie Forum Teatrów Chrześcijańskich, które przenosi się z Lublina do Gdyni – informuje prezes Stowarzyszenia KACK Jarosław Szydłak.

Kolejna edycja "Kurtyny" wpisze się w obchodzony w tym roku w Polsce rok Czesława Miłosza. – Jednym z wydarzeń związanych z tą postacią będzie, organizowany wraz z Gdyńską Biblioteką, konkurs plastyczny inspirowany dziełami mistrza – dodaje J. Szydłak.

Finałowy tydzień tegoż przeglądu teatralnego zakończy się galą połączoną z koncertem dedykowanym uczestnikom i widzom "Kurtyny". Przyznane zostaną wówczas nagrody, w tym główna, czyli Złota Kurtyna. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwycięzcą VIII "Kurtyny" został Teatr Przebudzeni z Ostródy za spektakl „Istny Cyrk”. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 21 tys. zł.

Na "Kurtynie" wystąpili dotąd artyści należący do takich formacji teatralnych jak: Teatr BRO, Teatr 40 Serc, Pilski Teatr Tańca, Teatr Krzesiwo, Teatr Przebudzeni, Kłobuczki z Biskupca, Teatr Astra czy też Czarne Owieczki (formacja tworzona przez wychowanki sióstr pasterek z placówki wychowawczej w Pniewitem).

Regulamin przeglądu dostępny jest na stronie: TUTAJ oraz TUTAJ

Zgłoszenia do 30 września br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..