W sobotę 11 maja w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej wystąpi Antonina Krzysztoń, znana pieśniarka i autorka tekstów. Początek charytatywnego wydarzenia o godz. 19.30.
To pierwszy z cyklu muzycznych wydarzeń, które przygotowały sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie i Fundacja "Spotkajmy się pod Jerycho".
- Do naszego sanktuarium zaprosiliśmy na sobotni wieczór znaną polską pieśniarkę, kompozytorkę, autorkę tekstów, która wykonuje łagodną muzykę. Artystce będzie towarzyszył gitarzysta Marcin Majerczyk. Chcemy ideą wydarzenia nawiązać do duchowości maryjnej naszej wspólnoty, stąd pomysł na nazwę cyklu koncertów "Błękitny Koncert" - tłumaczy ks. kan. Andrzej Pradela, kustosz sanktuarium.
Koncert ma charakter charytatywny - przy wejściu do kościoła będzie można wesprzeć dzieło "S.O.S. Jestem w ciąży". - Jako fundacja podchodzimy do tematu ochrony życia poczętego, wzorując się na obietnicy, którą Bóg dał Jozuemu, gdy ten zdobywał Jerycho. Ta historia jest wielką lekcją cierpliwości, pokory oraz zaufania. Podobnie jak Jozue, który zwyciężył, okrążając miasto w ciszy, tak i my podchodzimy do problemów związanych z ochroną życia z największą delikatnością, zrozumieniem, odrzucając wszelkie rozwiązania wymagające siły i radykalizmu. W ciszy okrążamy Jerycho, wierząc, że jedynie miłością można zwalczyć nienawiść, a jedyną odpowiedzią na krzyk jest jego spokojne wysłuchanie - mówi Izabela Szymańska, prezes fundacji.
Projekt pod nazwą "S.O.S. Jestem w ciąży" powstał w grudniu 2020 r. w wyniku pragnienia towarzyszenia kobietom, które z tematem trudnej ciąży zostały same. - Do niczego nie przekonujemy kobiet. Chcemy stanąć przy nich i wesprzeć je, a jeżeli potrzebują pomocy profesjonalistów, znamy wiele osób, które są gotowe im pomóc. W tym także ginekologów i psychologów. Doskonale rozumiemy, że ciężarna mama może mieć wokół siebie wiele osób, które - być może nieświadomie - będą wywierały na nią presję, co powinna zrobić z dzieckiem. Wierzymy jednak, że tylko w wolności można podjąć dobrą decyzję i w pełni zrozumieć konsekwencje urodzenia bądź usunięcia dziecka - tłumaczy założenia inicjatywy I. Szymańska.
Telefon zaufania działa całą dobę. Czuwają przy nim mamy o różnych doświadczeniach, które są gotowe wysłuchać i okazać wsparcie wszystkim dzwoniącym. Można zadzwonić pod numer telefonu: 780 117 735. Jeżeli ktoś nie jest w stanie porozmawiać, można wysłać e-mail na adres: sos@jestemwciazy.pl. Wszystkie informacje są również dostępne na stronie internetowej www.sosjestemwciazy.pl.