Obchody wigilii Zesłania Ducha Świętego

W tym roku uroczystości Pięćdziesiątnicy pod przewodnictwem biskupów archidiecezji gdańskiej celebrowane będą jednocześnie w trzech kościołach - w Gdańsku, Gdyni i Redzie.

Tegoroczne pentekostalne celebracje w archidiecezji gdańskiej odbywać się będą w trzech miejscach – początek 18 maja o 23.00:

  • W bazylice Mariackiej w Gdańsku Eucharystii dla wszystkich gromadzących się na modlitwie w gdańskich i okolicznych kościołach stacyjnych, w tym dla członków wspólnot trwających na czuwaniach w kościołach Głównego Miasta, przewodniczyć będzie abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.
  • Biskup Wiesław Szlachetka będzie sprawować Eucharystię w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku – będzie to Msza św. dla czuwających w kościołach Gdyni i Sopotu oraz okolicach.
  • Natomiast w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Redzie bp Piotr Przyborek celebrować będzie Eucharystię dla modlących się w Rumi, Redzie, Wejherowie, na Półwyspie Helskim i Kaszubach.

Na stronie archidiecezji gdańskiej podana jest także (aktualizowana na bieżąco) lista kościołów, w których odbywać się będą czuwania modlitewne poprzedzające wyżej wymienione celebracje. Część z nich dedykowana jest wskazanym formom duchowości, inne organizowane są przez wspólnoty parafialne. Uczestnicy czuwań zaproszeni są do udziału w jednej z powyższych celebr pod przewodnictwem biskupów.

Lista tzw. kościołów stacyjnych: TUTAJ

Zaproszenie na Wigilię Zesłania Ducha Świętego 2024
Archidiecezja Gdańska

Referat ds. Apostolstwa Świeckich Archidiecezji Gdańskiej wyszedł w ten sposób naprzeciw sugestiom i zapytaniom, które pojawiały się coraz częściej w ostatnich latach. – Założenie jest takie, żeby rzeczywiście cała diecezja miała możliwość uczestniczenia we wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem swojego biskupa, a wigilia Pięćdziesiątnicy stała się w naszej diecezji bardziej powszechnym wydarzeniem. W związku z licznymi prośbami doszliśmy do wniosku, że warto, by Zesłanie Ducha Świętego nie było scentralizowanym wydarzeniem skupiającym jedynie wiernych z gdańskich wspólnot – podkreśla ks. Andrzej Lojtek, Referent ds. Apostolstwa Świeckich. – Jeżeli jesteście spragnieni Kościoła żywego, radosnego, odnowionego w łasce, to serdecznie was zachęcamy do tego, by uczestniczyć aktywnie w czuwaniu i w Eucharystii – mówi Katarzyna Gobis z Referatu ds. Apostolstwa Świeckich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..