Już niebawem katolicy znów na ulicy

Plenerowa impreza kulturalno-ewangelizacyjna organizowana przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji odbędzie się w Boże Ciało, 30 maja, na Placu Zdrojowym przy sopockim molo.

Początki inicjatywy „Katolicy na ulicy” sięgają 1999 r., kiedy to wizyta papieża Jana Pawła II zmotywowała gdański Kościół do zorganizowania pierwszej na Wybrzeżu ulicznej ewangelizacji. Wydarzenie najczęściej odbywało się w Gdańsku na Długim Targu. Po pandemii coronawirusa przeniosło się do Sopotu, gdzie po raz trzeci odbędzie się na skwerze Kuracyjnym przy molo. Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia są: Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Gdańskiej, Ruch Światło–Życie Archidiecezji Gdańskiej oraz Fundacja Światło–Życie.

– Pragniemy, aby to wydarzenie było czytelną odpowiedzią na zachętę papieża Franciszka do tego, aby chrześcijanie wychodzili na ulice i z radością dzielili się swoją wiarą w Jezusa z innymi. Głosimy Dobrą Nowinę poprzez nowe środki wyrazu, z nowym zapałem, co jest charakterystyczne dla nowej ewangelizacji. Ukazujemy, że katolik to człowiek szczęśliwy – mówi ks. Andrzej Niemcewicz, dyrektor SNE.

Już niebawem katolicy znów na ulicy   Uwielbienie, świadectwa, modlitwa wstawiennicza i koncert – to tylko niektóre punkty wydarzenia przygotowanego przez gdańską SNE na Boże Ciało. Materiały organizatorów

Tegoroczne spotkanie będzie odbywało się pod hasłem „On jest tu”. – Słowa te odzwierciedlają sytuację dzisiejszego człowieka, który często jest zagubiony w swoim życiu. Jak wiele osób, nie wie do końca, czego szuka czy za czym podąża – dodaje ks. Niemcewicz. Adresatami wydarzenia są przede wszystkim osoby, które jeszcze w swoim życiu nie poznały Chrystusa. Organizatorom w szczególności zależy na uwadze ludzi młodych.

Rdzeniem tegorocznej edycji będzie modlitwa uwielbienia prowadzona na scenie przez wszystkie zaangażowane grupy. Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć Dobrą Nowinę oraz świadectwa nawrócenia. Poza sceną w trakcie wydarzenia będą posługiwać grupy: ewangelizatorów oraz modlitwy wstawienniczej.

Początek w czwartek 30 maja o 15.30 na molo w Sopocie.

Wydarzenie patronatem honorowym objął metropolita gdański, abp Tadeusz Wojda SAC. Patronat medialny sprawuje „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..