Bogu Chwała!

Poranna Eucharystia i procesja z Najświętszym Sakramentem, a po południu uwielbienie - do takiego świętowania 30 maja, w uroczystość Bożego Ciała, zaproszeni są wierni. Koncert odbędzie się w Rumi.

Pomysłodawcą odbywającego się już po raz 8. wydarzenia jest Krzysztof Gatz. W tym roku w organizacji po raz drugi pomaga gdyńskie Stowarzyszenie KACK. – "Bogu Chwała!" to okazja do manifestowania żywej wiary i dzielenia się radością płynącą z Dobrej Nowiny. Koncert łączy działania artystyczne z modlitwą, uwielbieniem oraz ewangelizacją. Jest naszą odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, by w nowych formach duszpasterskich głosić Ewangelię. Dlatego w przestrzeni publicznej miasta, korzystając z profesjonalnej oprawy scenicznej i przy współpracy z profesjonalnymi muzykami, chcemy dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności Panu Bogu – podkreśla Jarosław Szydłak, prezes Stowarzyszenia KACK.

Zespół zaśpiewa pod dyrekcją Weroniki Korthals. Aranżacje muzyczne utworów przygotowuje Mirosław Hałenda. – Otwarty charakter koncertu stworzy przestrzeń do radosnego rodzinnego spotkania, pełnego dobrej muzyki i Dobrej Nowiny, gdzie będzie też miejsce na adorację, indywidualną modlitwę i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło–Życie oraz obecnymi na miejscu kapłanami. Będzie również wydzielona Strefa Miłosierdzia jako miejsce spowiedzi – dodaje J. Szydłak.

Bogu Chwała!   Plakat promujący wydarzenie. Materiały prasowe organizatora

Ewangelizacyjny koncert rozpocznie się o 18.00 na boisku SALOS przy ul. Bukowej 7 w Rumi. Do radosnego uwielbienia po procesji Bożego Ciała zaproszeni są wszyscy chętni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..